Ako sa zbaviť závislosti na sladkom a stále si sladké užívať...

Rafinovaný cukor, a teda aj konzumácia sladkostí môžu byť silne návykové a stáť za naším neúspechom schudnúť.

Avšak nižšia konzumácia cukru priaznivo vplýva na náš mozog, zlepšuje vzhľad tvojej pleti, znižuje úzkosť, depresiu, či hyperaktivitu. Ak ťa zaujímajú zdravšie náhrady cukru a chceš dostať svoje chute pod kontrolu, pripravila som si pre teba e-knihu. 

V tejto e-knihe ti vysvetlím, že zmena neznamená trýzniť sa, ale vyberať si racionálne zargumentované potraviny so sladkou chuťou. 

ČO SA DOČÍTAŠ V TEJTO E-KNIHE?

Cieľom nie je zakazovať ti konzumáciu sladkostí, ale dať ti praktický návod na to, ako prirodzene svoju chuť na sladké dostať pod kontrolu.  

Prečo máš chuť na sladké

Zoznámiš sa s príčinami závislosti na sladkom. 

Cukor a vedľajšie účinky

Dočítaš sa, ako pôsobí cukor na tvoj organizmus

10 jednoduchých krokov

Získaš praktický návod

O mne

Volám sa Júlia Borisová a teší ma, že Ťa spoznávam:) 

​Keď som mala deväť rokov, diagnostikovali mi intermediárnu uveitídu - je to chronický zápal vo vnútri oka. Keďže sa mi rapídne zhoršil zrak, čakal nás kolotoč vyšetrení, hormonálnej liečby a postupných očných operácií. Po dlhých rokoch som sa dočkala obdobia, kedy mi príznaky vymizli a ja som sa opäť začala cítiť zdravo. Prestala som sa na diagnózu sústrediť, až do obdobia psychického stresu kedy sa mi zápaly vrátili. 

​Po 10 rokoch som opakovane začala prechádzať turbulentným obdobím očných zápalov, strachom, problémami so spánkom, trávením, či výkyvmi na váhe kvôli hormonálnej liečbe. Znovu lieky, časté kontroly a ja som sa začala zamýšľať nad tým, že čo bude ďalej, o ďalších 10 rokov.

Tentokrát som sa rozhodla podporiť liečbu aj svojím prístupom k životu a životnému štýlu. Začala som sa venovať tomu, čo robím, ako myslím, čo jem a ako žijem. Viem, že na ceste k dlhodobému zdraviu nie som sama, čo ma motivovalo založiť projekt Keď zdravie chutí.  

​Začala som úpravou stravovacích návykov, zlepšením vzťahu so sebou a cvičením. V priebehu niekoľkých týždňov až mesiacov som postupne nachádzala svoj balans. Prísne obmedzovanie sa v jedení vystriedala rovnováha v stravovaní i cvičení. Pocit sebaľútosti vystriedal pozitívny vzťah voči sebe samej a odhodlanie. 

Môj projekt “Keď zdravie chutí” je tak o vytvorení harmónie medzi mentálnym a fyzickým zdravím a nadobudnutí návykov, ktoré povedú k trvalým výsledkom. Nejde o žiaden extrém, či rýchlu diétu. Zameriavam sa na jednoduchý, udržateľný a účinný spôsob ako vyživovať svoje telo zvnútra a nadobudnúť zdravý postoj voči sebe samej. 

Podstata nie je v tom, aký výživový smer preferuješ, či sa snažíš o chudnutie, alebo lepšie zdravie. Cieľom je chápať psychológiu stravovania a mať zdravý prístup k životu - tak na seba reálne výsledky nenechajú dlho čakať.